Lovitură de PROPORȚII din partea Guvernului pentru mai multe cluburi sportive din România » Se pot desființa de la 1 iulie

Lovitură de PROPORȚII din partea Guvernului pentru mai multe cluburi sportive din România » Se pot desființa de la 1 iulie

Coaliția de guvernare poartă discuții intense privind proiectul de buget pentru 2025. Se pare că aceasta a luat o decizie cu impact direct asupra activității sportive. Cheltuielile de personal ale statului vor fi reduse cu 5%, fiind scutite de la această diminuare doar domeniile de Sănătate, Educație, precum și Ministerul Apărării și cel de Interne. Cluburile aflate sub egida ANS vor intra sub protectoratul instituțiilor locale. Astfel, potrivit celor de la profit. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor