Șase cicliști germani au ajuns în spital, după un accident în Mallorca » Care este starea acestora și cine a fost vinovat

Șase cicliști germani au ajuns în spital, după un accident în Mallorca » Care este starea acestora și cine a fost vinovat

Șase cicliști din echipa națională a Germaniei au fost răniți în timpul unui antrenament în Mallorca, în urma unui accident provocat de un bărbat în vârstă de 89 de ani, care nu a păstrat distanța regulamentară. Luni, 27 ianuarie, Federația Germană de Ciclism (BDR) a anunțat că echipa masculină, aflată în cantonament în Mallorca, Spania, a suferit un accident în timpul unui antrenament. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor