Începutul sfârșitului? Antrenorul și-a dat demisia de la clubul din Liga 2: „Jucătorii nu aveau ce să mănânce”

Începutul sfârșitului? Antrenorul și-a dat demisia de la clubul din Liga 2: „Jucătorii nu aveau ce să mănânce”

Alin Chița nu mai este antrenorul lui CS Mioveni. Acesta și-a dat demisia, fiind sătul de problemele financiare cu care s-a confruntat clubul pe parcursul acestui sezon. Cele două părți începuseră colaborarea în vară, însă situația dezastruoasă de la club l-a determinat pe acesta să ia această decizie. CS Mioveni are probleme grave financiare. Jucătorii și staff-ul tehnic sunt neplătiți de mai bine de 5 luni. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor