Liderul mondial, OUT de la Paris-Bercy: „Nu e un anunț ușor de făcut”

Liderul mondial, OUT de la Paris-Bercy: „Nu e un anunț ușor de făcut”

Jannik Sinner (23 de ani, 1 ATP) s-a retras de la Paris-Bercy, ultimul turneu Masters 1000 al sezonului. Italianul a postat un mesaj pe rețelele de socializare în care a explicat motivul pentru care a luat această decizie. Acesta a invocat un virus intestinal. Sinner era principalul favorit la câștigarea turneului Masters 1000 de la Paris, alături de Carlos Alcaraz. El va reveni pe teren la Turneul Campionilor, între 10-17 noiembrie, la Torino. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor