Gigantul auto din comunism lansează primul SUV după o pauză de 30 de ani » Va fi la mare bătaie cu Dacia

Gigantul auto din comunism lansează primul SUV după o pauză de 30 de ani » Va fi la mare bătaie cu Dacia

Compania rusească de automobile Lada a lansat un nou model SUV crossover după o pauză de 30 de ani. Gigantul care a avut cele mai mari vânzări în comunism vrea să dea lovitura cu Azimut. Producția noului model Azimut va începe în 2026 în Rusia, dar din cauza războiului cu Ucraina și sancțiunilor internaționale, noul model Lada va fi greu de accesat în Europa. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor