România s-a calificat în playoff-ul Campionatului Mondial de Polo » Urmează duelul cu medaliata cu aur de la Jocurile Olimpice

România s-a calificat în playoff-ul Campionatului Mondial de Polo » Urmează duelul cu medaliata cu aur de la Jocurile Olimpice

Naționala de polo masculin a României s-a calificat în playoff-ul Campionatului Mondial din Singapore, după o înfrângere cu Italia (5-17) și o victorie la scor cu Africa de Sud (24-5). Pe tricolori îi așteaptă confruntarea cu Serbia, campioana olimpică. În această perioadă, naționala de polo masculin a României participă la Campionatul Mondial din Singapore, acolo unde a fost repartizată în grupa A, alături de Italia, Serbia și Africa de Sud. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor