FCSB, pedepsită iar de UEFA pentru rasism! » Campioana României, nevoită să închidă anumite sectoare la primul meci din Europa League

FCSB, pedepsită iar de UEFA pentru rasism! » Campioana României, nevoită să închidă anumite sectoare la primul meci din Europa League

FCSB a fost sancționată de UEFA, după returul cu LASK, scor 1-0, din play-off-ul Europa League. Forul european invocă comportamentul rasist și/sau discriminatoriu al spectatorilor aflați pe stadionul Steaua la acel meci. FCSB a fost amendată cu 20.000 de euro după meciul din play-off-ul Europa League. Campioana României nu va fi sancționată doar financiar. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor