E gata! Dinamo a depășit ultimul obstacol și are cale liberă spre Europa

E gata! Dinamo a depășit ultimul obstacol și are cale liberă spre Europa

Dinamo poate evolua cu certitudine în cupele europene în sezonul 2025-2026. „Câinii” mai aveau de depășit un ultim obstacol după ieșirea din insolvență, însă situația s-a clarificat. Trupa pregătită de Zeljko Kopic (47 de ani) va avea dreptul să participe în competițiile continentale, cu condiția să obțină calificarea pe plan sportiv, prin clasarea pe un loc eligibil în campionat sau prin câștigarea Cupei României. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor