După FCSB, dezastrul » Fosta adversară a roș-albaștrilor a încasat 5 goluri acasă și e la retrogradare

După FCSB, dezastrul » Fosta adversară a roș-albaștrilor a încasat 5 goluri acasă și e la retrogradare

LASK a pierdut acasă cu Wolfsberger, scor 1-5, în etapa #5 din campionatul Austriei. Fosta adversară a celor de la FCSB din preliminariile Europa League este la retrogradare în competiția internă, se află pe locul 11 din 12. A fost o săptămână de coșmar pentru LASK. Echipa care în sezonul trecut a terminat pe locul 3 în Austria a fost eliminată în play-off-ul Europa League de FCSB. În Ghencea, roș-albaștrii au marcat golul decisiv în minutul 90+3, prin Darius Olaru. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor