Dezastru total » Alt meci al Ajax-ului întrerupt! De două ori. Ce au făcut suporterii

Dezastru total » Alt meci al Ajax-ului întrerupt! De două ori. Ce au făcut suporterii

Ajax a pierdut încă un meci în campionat, 3-4 la Utrecht, și se află pe locul 17, penultimul, în clasament. Partida a fost întreruptă de două ori în final, din cauza suporterilor care au aruncat cu pahare de plastic pe gazon. „Lăncierii” sunt la a doua experiență de acest gen, după ce derby-ul cu Feyenoord a fost abandonat în minutul 55, urmarea torțelor aruncate pe gazon de propriii fani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor