Devastată! Amanda Anisimova n-a putut vorbi din cauza lacrimilor, după finala pierdută cu un scor istoric la Wimbledon

Devastată! Amanda Anisimova n-a putut vorbi din cauza lacrimilor, după finala pierdută cu un scor istoric la Wimbledon

Poloneza Iga Swiatek (24 de ani) e campioană la Wimbledon după o finală cu o desfășurare incredibilă. A câștigat cu 6-0, 6-0 cu Amanda Anisimova (23 de ani). Americanca a plâns pe durata setului secund. Nu și-a putut ascunde emoțiile nici la sfârșitul meciului. Pe terenul central de la All England Club, Iga Swiatek a învins-o fără nicio emoție pe Amanda Anisimova, care nu a mai reușit să repete prestația avută în precedentele meciuri de pe iarba londoneză. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor