Decizie radicală în Belgia » Fără premieri în bani pentru campionii olimpici, mondiali și europeni

Decizie radicală în Belgia » Fără premieri în bani pentru campionii olimpici, mondiali și europeni

Federația Belgiană de Ciclism a anunțat că nu-și va mai premia câștigătorii de medalii pentru că acest lucru pune în pericol viitorul organizației. Astfel Remco Evenepoel, dublu campion la Paris, va primi doar cei 100.000 de euro din partea Comitetului Olimpic din țara sa. Remco Evenpoel a avut un an incredibil, belgianul reușind să câștige cursele de contratimp și pe șosea de la Jocurile Olimpice de la Paris, dar și să-și apere titlul mondial la contratimp. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor