CSM București, boala întoarcerii

CSM București, boala întoarcerii

Clubul care papă mulți bani din bugetul orașului București a luat o decizie, aparent banală, aparent „de avarie”: l-a repus pe Adrian Vasile în funcția de antrenor principal. E al treilea ciclu cu el la cârmă. Și, dacă ai privi superficial, ai spune că nu e o tragedie. Că omul „cunoaște clubul”. Că „nu e timp”. Că „a mai fost acolo”. Dar nu. Nu e vorba de lipsă de timp. Nici de lipsă de opțiuni. E vorba de lipsă de curaj, de viziune și de identitate. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor