Bosnia ne-a bătut, San Marino ne-a refuzat: „Câștigam și noi, și voi”

Bosnia ne-a bătut, San Marino ne-a refuzat: „Câștigam și noi, și voi”

Naționala României continuă preliminariile Campionatului Mondial din 2026 luni seara, 24 martie, în deplasare, la Serravalle, cu San Marino, meci pe care oficialii primei reprezentative și l-ar fi dorit să-l joace pe un stadion mai mare din Italia. Propunerea românilor a fost însă refuzată de echipa gazdă, care a insistat ca meciul să aibă loc pe stadionul pe care echipa își dispută în general meciurile de pe teren propriu. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor