Andrei Prepeliță, prima reacție după ce s-a despărțit de Buzău: „Mai bine pentru toată lumea!”

Andrei Prepeliță, prima reacție după ce s-a despărțit de Buzău: „Mai bine pentru toată lumea!”

Andrei Prepeliță, 38 de ani, s-a despărțit astăzi de Gloria Buzău. După ce a fost „arhitectul” revenirii în primul eșalon fotbalistic, acesta a pregătit trupa din Crâng doar pentru opt etape în Liga 1. După anunțul oficial al echipei, a venit și prima reacție a lui Prepeliță, numind și unele dintre motivele care au dus la despărțire. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor