„Am cerut 3 medalii” » Șefa FRG reacționează după anunțul americanilor: „Verdictul nu ne-a mulțumit în totalitate” + Reproș pentru Camelia Voinea

„Am cerut 3 medalii” » Șefa FRG reacționează după anunțul americanilor: „Verdictul nu ne-a mulțumit în totalitate” + Reproș pentru Camelia Voinea

Carmencita Constantin, președintele Federației Române de Gimnastică, a oferit un comunicat amănunțit privind scandalul iscat în urma probei de sol feminin de la Paris, care le-a avut ca protagoniste pe sportivele din România, Ana Maria Bărbosu și Sabrina Voinea. Șefa FRG nu este complet mulțumită în totalitate de verdict, dar și că speranța reprezentanților români consta în acordarea a trei medalii de bronz (două pentru România și una pentru americance). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor