A arbitrat în Liga 1, iar acum vrea să devină primar, după ce a pierdut prima dată la 6 voturi: „Orașul arată ca după război”

A arbitrat în Liga 1, iar acum vrea să devină primar, după ce a pierdut prima dată la 6 voturi: „Orașul arată ca după război”

Fostul „central” Constantin Miclea, 65 ani, anunță că va candida la Primăria Bușteni, unde postul edilului a rămas vacant după decesul lui Emanoil Savin, care câștigase la scrutinul din iunie Constantin Miclea a adunat peste 100 de meciuri în primele două ligi imediat după Revoluție și a petrecut patru sezoane în eșalonul de elită: 1992-1996. Este exact perioada în care a fost și viceprimar în Bușteni, unde locuiește. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor