Ce stimulent primesc firmele care angajează elevi și studenți în vacanța de vară

Ce stimulent primesc firmele care angajează elevi și studenți în vacanța de vară

Angajatorii care încadrează în muncă elevi și studenți pe perioada vacanței de vară pot beneficia de un stimulent financiar de 330 de lei pe lună pentru fiecare tânăr angajat, reamintește Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM).


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24