Achiziţia de alimente în cantităţi mai mari decât necesarul sau fără o planificare bună a meselor, gătitul în cantităţi mai mari decât consumul dar şi faptul că mulţi dintre români nu mai consumă mâncare reîncălzită sunt principalele cauze ale risipei alimentare tot mai mari din România, reiese dintr-un studiu realizat de Up România, în parteneriat cu Reveal Marketing Research.
Pagina verde. Cum rezolvăm problema risipei alimentare în condiţiile în care aproape jumătate dintre români aruncă mâncarea gătită: Ar trebui să vedem campanii de educarea de la Ministerul Mediului, Ministerul Agriculturii şi mai ales Ministerul Educaţiei
- de Ziarul Financiar
- 2025/05/28 13:00
Alte știri din Ziarul Financiar
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
