După doi ani de pandemie, autorităţile schimbă de la o zi la alta măsurile de siguranţă în faţa COVID-19. Nu există un set de măsuri unitar, iar fiecare ţară ia propriile decizii. „Oamenii nu mai ştiu ce să creadă şi ce măsuri să urmeze.”

După doi ani de pandemie, autorităţile schimbă de la o zi la alta măsurile de siguranţă în faţa COVID-19. Nu există un set de măsuri unitar, iar fiecare ţară ia propriile decizii. „Oamenii nu mai ştiu ce să creadă şi ce măsuri să urmeze.”

Deşi sunt doi ani de la primele cazuri de COVID-19 în Europa şi în România şi un an de la folosirea vaccinurilor, nu există un set de reguli clare privind carantina sau vaccinarea persoanelor, iar autorităţile naţionale adoptă nişte măsuri pe care câteva săptămâni sau luni mai târziu le schimbă.


Citește articolul complet pe Ziarul Financiar

Alte știri din Ziarul Financiar