Tehnocratii nu lasa obiceiurile ultimilor ani. Guvernul nu a dat drumul la 10,6 miliarde de lei in economie, dar a tinut bugetul pe plus

Statul a cheltuit in primele trei luni ale anului cu 10,6 miliarde de lei mai putin decat avea prevazut in buget si a inregistrat un excedent de 3 miliarde de lei, respectiv 0,4% din PIB, in contextul in care cheltuielile salariale au fost majorate...


Citește articolul complet pe Wall-Street

Alte știri din Wall-Street