In Romania se castiga si 15% din dividende. Americanii se lauda cu "aristocrati"" ai dividendelor de 5%"

Romanii cu plasamente in actiuni precum Banca Transilvania, Conpet, Romgaz sau Electroarges vor inregistra anul acesta castiguri din distributiile de cash de doua sau chiar de trei ori mai mari decat investitorii din pietele dezvoltate, asa cum este...


Citește articolul complet pe Wall-Street

Alte știri din Wall-Street