Vești pentru locuitorii din Curtea de Argeș: Apa de la robinet este sigură pentru consum, anunță DSP

Vești pentru locuitorii din Curtea de Argeș: Apa de la robinet este sigură pentru consum, anunță DSP

Apa furnizată în municipiul Curtea de Argeş şi comunele limitrofe îndeplineşte condiţiile de potabilitate, a anunţat, joi, Direcţia de Sănătate Publică (DSP) Argeş.Este pentru prima dată, după mai mult de şapte luni, când analizele efectuate indică f...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro