Un aisberg uriaş s-a desprins din Antarctica! Ghețarul este de peste 15 ori mai mare decât Parisul

Un aisberg uriaş s-a desprins din Antarctica! Ghețarul este de peste 15 ori mai mare decât Parisul

Un aisberg uriaș s-a desprins din Antarctica în cursul zilei de duminică. Anunțul șocant a fost făcut de mai mulți oameni de știință din Marea Britanie. Din ce motiv s-a ajuns într-o astfel de situație. Are sau nu fenomenul o legătură cu schimbările climatice? Ghețarul este de peste 15 ori mai mare decât Parisul.


Citește articolul complet pe Spy News

Alte știri din Spy News