S-a schimbat formatul în Liga Campionilor şi European League! Anunțul făcut de EHF

Forul european de handbal (EHF) a anunţat, sâmbătă, după şedinţa Comitetului Executiv, schimbarea sistemului de joc în Liga Campionilor şi European League la feminin, pentru a proteja sportivii de disputarea a prea multe partide într-un sezon.


Citește articolul complet pe Sport.ro

Alte știri din Sport.ro