Spitale românești cu paturi goale: aproape jumătate din capacitate neutilizată

Un număr semnificativ de spitale publice din România înregistrează un grad alarmant de subutilizare a paturilor, destinate pacienților cu afecțiuni acute Din totalul celor 353 de unități medicale care colaborează cu Casa Națională de Asigurări de Sănătate, 48 se confruntă cu o ocupare a paturilor sub jumătate din capacitate. Fenomenul afectează atât județele mai mici, […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera