Ministrul Sănătății promite sancțiuni, după mărturia cutremurătoare a unei paciente cu arsuri grave

Ministerul Sănătății a declanșat controale la Centrul de Arși din cadrul Spitalului Floreasca din București, după ce familia unei paciente grav rănite, a descris condițiile din unitate drept „un lagăr” Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat luni că a citit cu atenție mărturia unei paciente și a dispus investigații ample, derulate atât de Inspecția Sanitară […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera