Microsoft transformă Edge într-un browser AI: lansează „Copilot Mode”

Microsoft a lansat oficial noul „Copilot Mode” pentru browserul Edge, un pas semnificativ în direcția transformării acestuia într-un browser alimentat de inteligență artificială. Noua funcționalitate vine într-un moment în care cererea pentru browsere asistate de AI este în creștere, oferind utilizatorilor posibilitatea de a naviga pe internet cu ajutorul unui asistent virtual inteligent, notează TechCrunch. […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera