Managerii de spitale, obligați la transparență totală – Guvernul introduce indicatori clari de performanță

Managerii spitalelor publice vor fi nevoiți să afișeze pe site-urile instituțiilor informații detaliate despre activitatea medicală, economică și administrativă, precum și indicatori de performanță atât pentru propria activitate, cât și pentru șefii de secție. Măsura a fost adoptată în ședința de Guvern, la solicitarea Ministerului Sănătății. „Am aprobat un nou set de măsuri prin care […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera