Fechet avertizează: Pierdem păduri, câștigăm deșert. Fostul ministru cere continuarea programului național de împăduriri

România a ajuns la contracte semnate pentru 14.700 de hectare, dintre care peste 7.886 au fost deja plantate, iar alte 2.300 sunt aproape de finalizarea procedurilor Fostul ministru al Mediului, Mircea Fechet (PNL), trage un semnal de alarmă, privind pericolul întreruperii programului național de împăduriri. Într-o postare pe Facebook, acesta a amintit că, în mandatul […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera