Copiii din Sectorul 2 învață să mănânce sănătos. „Școala de Nutriție” revine cu o nouă ediție pentru prevenirea obezității infantile

Proiectul include seminarii susținute de medici nutriționiști, ateliere creative și un minifestival dedicat alimentației sănătoase Asociația Creative Arts & Events, în parteneriat cu Primăria Sectorului 2, a lansat cea de-a doua ediție a proiectului educațional „Școala de Nutriție – Pentru micii exploratori ai alimentației sănătoase”, un program care îi învață pe elevii din clasele primare […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera