Controale în spitale anunțate de ministrul Sănătății: „Respectul nu e opțiune, e obligație”

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat vineri seară că, începând de săptămâna viitoare, vor fi demarate controale neanunțate în spitalele din țară, având ca principal obiectiv verificarea modului în care este asigurată hrana pacienților. „Respectul în spitale nu e o opţiune. E o obligaţie. Cine nu înţelege asta, pleacă!”, a transmis ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera