Cine plătește, băncile sau fraierii?

Guvernul nu impozitează banca, ci pe toți cei care interacționează cu ea: angajați, clienți, furnizori. În anul de grație 2025, cu internetul la degetul mic, cu podcasturi economice la modă și cu toate tratatele de fiscalitate disponibile în PDF gratuit, încă mai există oameni, români cu buletin, cu drept de vot și cu opinii ferme, […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera