Anunț important al ministrului Sănătății, Alexandru Rogobete, despre pacienții cronici

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, anunţă că pacienţii cronici vor avea acces mai simplu la serviciile medicale. Fără bilet de trimitere la specialist, în anumite cazuri, transmite ministrul. Anunţul a fost făcut pe Facebook. „Debirocratizarea şi facilitarea accesului pacienţilor la servicii medicale esenţiale reprezintă o prioritate clară pentru noi. Ne-am angajat în faţa oamenilor că vom […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera