Alexandru Rogobete cere medicului coordonator de la ATI Floreasca să-și dea demisia

Alexandru Rogobete a dezvăluit că medicul coordonator ATI de la Floreasca nu era prezent la inspecție pentru că și-a prelungit concediul după izbucnirea scandalului, ministrul sugerându-i public demisia. Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a oferit detalii despre inspecția de la Spitalul Floreasca, dezvăluind că pacienta arsă avea analgezice disponibile, contrar afirmațiilor că nu există medicamente pentru […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera