Fostul campion la atletism al României a ajuns polițist: „Sunt subcomisar”

Fostul campion la atletism al României a ajuns polițist: „Sunt subcomisar”

Un fost campion al atletismului românesc a ales un drum diferit după retragerea din sportul de performanță. Mihai Donisan, participant la Campionate Mondiale și Europene la săritura în înălțime, este astăzi ofițer de poliție, cu gradul de subcomisar. Mihai Donisan a reprezentat România la competiții internaționale majore și a obținut cea mai importantă medalie a […] The post Fostul campion la atletism al României a ajuns polițist: „Sunt subcomisar” appeared first on Prosport.


Citește articolul complet pe ProSport

Alte știri din ProSport