Universitatea București, sancționată pentru discriminare. O studentă cu dislexie a făcut plângere la CNCD. Care sunt acuzațiile

Universitatea București, sancționată pentru discriminare. O  studentă cu dislexie a făcut plângere la CNCD. Care sunt acuzațiile

Universitatea din București a fost sancționată cu avertisment de Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării. Decizia a fost luată după ce o studentă mastrandă, care suferă de dislexie, a făcut o plângere acuzând conducerea de lipsă de implicare, indiferență și chiar hărțuire. Hotărârea a fost luată în luna mai a acestui an, însă abia acum a […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea