UDMR a decis că nu va intra la guvernare și nu va vota Guvernul Veștea: „Nu vrem în aceeași barcă cu POT și SOS”

UDMR a decis că nu va intra la guvernare și nu va vota Guvernul Veștea: „Nu vrem în aceeași barcă cu POT și SOS”

Planurile premierului desemnat Adrian Veștea de a construi o majoritate parlamentară stabilă primesc o nouă lovitură grea. Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR) a anunțat oficial că nu va face parte dintr-un viitor Executiv condus de Adrian Veștea și le recomandă parlamentarilor săi să voteze împotriva învestirii noului Cabinet. Anunțul a fost făcut marți de […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea