Romgaz a reziliat și contractul Iernut 2. Centrala de energie pe gaze trebuia să fie gata din 2020

Romgaz a reziliat și contractul Iernut 2. Centrala de energie pe gaze trebuia să fie gata din 2020

Compania de stat Romgaz, cel mai mare producător și operator de înmagazinare de gaze naturale din România, totodată producător de energie electrică, a reziliat și al doilea contract de construire a mult-întârziatei noi centrale de 430 MW de la Iernut, care trebuia să fie gata încă din 2020, scrie profit.ro. Notificarea de reziliere fusese trimisă […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea