România își propune să investească peste jumătate de miliard de lei în 2025, pentru venituri de 5,6 milioane de lei, în noua fabrică de muniție

România își propune să investească peste jumătate de miliard de lei în 2025, pentru venituri de 5,6 milioane de lei, în noua fabrică de muniție

Statul român pregătește o investiție uriașă pentru construirea unei fabrici de pulberi pentru muniție, în parteneriat cu gigantul german Rheinmetall. În timp ce planurile arată sume impresionante, compania de stat care va gestiona proiectul are venituri extrem de mici și pierderi constante, anunță Profit.ro Ce scrie negru pe alb în bugetul Pirochim Potrivit Profit.ro, compania […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea