Primarul din Ploiești spune că a găsit un „oraș în ruină” și că blocurile noi „sunt ghetouri”

Primarul din Ploiești spune că a găsit un „oraș în ruină” și că blocurile noi „sunt ghetouri”

Mihai Polițeanu, primarul municipiului Ploiești, a afirmat că după ce a fost ales edil, ca independent, în 2024, a găsit un oraș „în ruină”, unde banii publici au fost cheltuiți mai mult pentru funcționare, decât pentru investiții. „La Ploiești s-a construit prost și urât” Edilul a precizat, luni, în cadrul conferinței „Orașul meu – Acasă […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea