Primarul Capitalei vrea să interzică mașinile de aprovizionare, curierat şi salubrizare din trafic, între 7.00 și 10.00 şi 16.00 și 19.00

Primarul Capitalei vrea să interzică mașinile de aprovizionare, curierat şi salubrizare din trafic, între 7.00 și 10.00 şi 16.00 și 19.00

Primăria municipiului București a pus în dezbatere publică un proiect de hotărâre care prevede interzicerea circulației și staționării mașinilor de aprovizionare, curierat și salubrizare în București, în intervalele orare de vârf, cu scopul de a reduce traficul din oraș, relatează b365.ro. Potrivit primarului interimar Stelian Bujduveanu, proiectul stabilește că restricțiile s-ar aplica între orele 7.00 […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea