Prima declarație a lui Ilie Bolojan, după ce Nicușor Dan l-a desemnat prim-ministru: „Să arătăm respectul cuvenit românilor”

Prima declarație a lui Ilie Bolojan, după ce Nicușor Dan l-a desemnat prim-ministru: „Să arătăm respectul cuvenit românilor”

Ilie Bolojan a făcut prima declarație, vineri după-amiază, după ce președintele Nicușor Dan l-a desemnat premierul României. Premierul desemnat Ilie Bolojan a declarat vineri, după nominalizarea sa de către președintele Nicușor Dan, că este conștient de marea responsabilitate pe care și-a asumat-o, din cauza situației dificile în care se găsește țara. Totodată, acesta a precizat […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea