Orașul din România care încearcă să convingă locuitorii să renunțe la mașină

Orașul din România care încearcă să convingă locuitorii să renunțe la mașină

Tot mai multe orașe caută soluții pentru a reduce aglomerația din trafic și dependența de mașina personală. Prin investiții în transportul public, infrastructură pentru biciclete și extinderea zonelor pietonale, autoritățile încearcă să ofere locuitorilor alternative mai rapide și mai prietenoase cu mediul. Traficul din Timișoara: o provocare zilnică Timișoara încearcă să ofere un răspuns, investind […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea