Noile sancțiuni pentru șoferii care depășesc 50km/h, după ce UE va introduce permisul de conducere digital

Noile sancțiuni pentru șoferii care depășesc 50km/h, după ce UE va introduce permisul de conducere digital

Uniunea Europeană va introduce permisul de conducere digital în următorii ani, disponibil pe telefonul mobil. Această schimbare vine cu noi reguli și sancțiuni comune pentru toți șoferii din statele membre. Ce trebuie să știe șoferii despre noul permis digital Uniunea Europeană face un pas important în modernizarea sistemului de conducere auto. Conform Obervatornews.ro, UE va […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea