Mesajul disperat al elevului fotbalist care a depus contestație la Bacalaureat către comisia de corectare: „Vă rog frumos, dați-mi cinci sutimi! O să fiu rachetă!”

Mesajul disperat al elevului fotbalist care a depus contestație la Bacalaureat către comisia de corectare: „Vă rog frumos, dați-mi cinci sutimi! O să fiu rachetă!”

Un elev care a picat Bacalaureatul cu nota 4,55 la Limba română a depus contestație și speră să obțină cele câteva sutimi de care mai are nevoie pentru a fi admis. Deși ne-a mărturisit că este încrezător, tânărul a ținut să transmită prin intermediul Libertatea un mesaj către comisia de evaluare: „O să fiu rachetă!”. […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea