Iranul a arestat „mercenari” Mossad și a cerut ștergerea aplicației WhatsApp: „Murdăresc imaginea sistemului sacru al Republicii Islamice”

Iranul a arestat „mercenari” Mossad și a cerut ștergerea aplicației WhatsApp: „Murdăresc imaginea sistemului sacru al Republicii Islamice”

Regimul de la Teheran a anunțat miercuri arestarea a cinci bărbați prezentați drept agenți ai serviciului israelian de informații Mossad și acuzați că „murdăresc” pe internet imaginea Republicii Islamice Iran, relatează AFP. Teheranul caută „mercenari” Mossad „Acești mercenari, prin activitățile lor deliberate în spațiul cibernetic, au încercat să suscite îngrijorarea publicului și să murdărească imaginea […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea