Guvernul român, cel mai mare „băiat deștept” din energie. Companiile de stat au făcut trei sferturi din profiturile generate de sector

Guvernul român, cel mai mare „băiat deștept” din energie. Companiile de stat au făcut trei sferturi din profiturile generate de sector

Statul este principalul „băiat deștept” din domeniul energiei, în contextul în care companiile de stat au făcut profituri de 7,5 miliarde de lei în 2024 din totalul de 9,67 de miliarde de lei raportate în tot sectorul, arată o analiză Libertatea, pe baza datelor centralizate de platforma AlertaCUI.ro. Dezvăluirea vine în contextul în care săptămâna […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea