Conducerea PNL a respins cu un vot zdrobitor susținerea Guvernului Veștea. „Liberalii care vor face parte din acest cabinet vor fi excluși” / „Nu îmi depun mandatul”

Conducerea PNL a respins cu un vot zdrobitor susținerea Guvernului Veștea. „Liberalii care vor face parte din acest cabinet vor fi excluși” / „Nu îmi depun mandatul”

Conducerea PNL i-a dat o lovitură decisivă premierului desemnat Adrian Veștea, votând în mod zdrobitor împotriva susținerii propriului său cabinet în Parlament. În cadrul ședinței tensionate a Biroului Politic Național, tabăra favorabilă liniei impuse de Ilie Bolojan s-a impus categoric, înregistrându-se 41 de voturi „pentru” respingerea executivului Veștea, doar 13 voturi împotrivă și 2 abțineri, […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea