Cât mergea șpaga la un spital din Budapesta: „Strângeau lunar și 60.000 de euro”. Medici arestați pentru luare de mită

Cât mergea șpaga la un spital din Budapesta: „Strângeau lunar și 60.000 de euro”. Medici arestați pentru luare de mită

Doi medici-șefi de la Spitalul Péterfy Sándor din Budapesta, capitala Ungariei, sunt acuzați de corupție. Doctorițele Secției de Medicină Internă Cronică III ar fi cerut pacienților plăți ilegale în numerar de 100.000 de forinți lunar, circa 200 de euro, pentru „îngrijiri mai bune”, și se estimează că strângeau lunar între 20 și 25 de milioane de […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea